KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14024315
nr 1402 4315
Greta Gerell
(1898-1982), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1933, landskap. Olja på duk, 44/49, yttermått inklusive ram: 54x59 cm
Greta Gerell, svensk målare och grafiker född i Stockholm 1898, död 1982.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.800 kr
måndag 7 juni 2021
kl 20:38:08
1.200 kr
1.700 kr
1.600 kr
1.700 kr (Budbetjänt)
Greta Gerell
Läs mer om Greta Gerell